Main menu
Lek. dent Mariusz Kamiński
Lek. dent Małgorzata Sermersheim

54-436 Wrocław

ul. Gubińska 8

Jak dbać o jamę ustną?

Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa. Jeśli będziemy stosować się do kilku prostych, jednak niezwykle ważnych zasad, z pewnością będziemy mogli nieustannie cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

  • Zęby należy myć co najmniej dwa razy dziennie. Najlepiej jednak, jeśli szczotkujemy je po każdym posiłku. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto mieć przy sobie odpowiednie gumy do żucia.
  • Należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej pasty do zębów oraz szczoteczki. Jeśli chodzi o pasty, warto pamiętać, by nie nadużywać tych wybielających. Szczoteczka natomiast nie powinna być ani zbyt miękka, gdyż dobrze nie doczyści zębów, ani zbyt twarda, gdyż istnieje ryzyko, że podrażni dziąsła.
  • Ważna jest również długość szczotkowania zębów. Dentyści radzą, by czyścić je około 3 minuty. Tyle wystarcza, by utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej.
  • Często popełnianym błędem podczas szczotkowania zębów, jest prowadzenie szczoteczki raz w prawą, raz w lewą stronę. Ten sposób jest zdecydowanie łatwiejszy, jednak niezbyt skuteczny. Stomatolodzy radzą, by prowadzić szczoteczkę od góry do dołu zębów. Koniecznie należy pamiętać, by szczotkować wszystkie zęby – zarówno przednie, jak i tylne.
  • Istotna jest również odpowiednia higiena języka. Na sklepowych półkach z powodzeniem znajdziemy szczoteczki wspomagające tą czynność.

Comments are closed.